Ohřevný koš Optimal 2

Ohřevný teplodržný koš na ochranu rostlin před mrazem, střední velikosti. Určen pro sadaře, vinaře, zahradníky. Výška 56 cm, objem 27 litrů, hmotnost bez víka a šamotu 12 kg. Vhodný pro rostliny středního a většího vzrůstu, do sadů, vinic vysazených ve větším sponu, k ochraně jednotlivých vzrostlých stromů v zahradách.

Nejefektivnější palivo zajišťující maximální ohřevný efekt, stálost teploty a dlouhou dobu účinnosti je dřevěné uhlí a brikety z dřevěného uhlí. Možno topit i dřevem, dřevními briketami nebo štěpkou - nižší ohřevný efekt, častější přikládání. Možná také kombinace dřevěného uhlí s koksem. Potřeba na 1 ha plochy při spalování dřevěného uhlí = 40-80 ks (u mrazů do -3°C), 80 až 120 ks (u mrazů od -4 do -5°C). 

Ohřevný koš lze použít buď samostatně (v základní verzi) nebo s dodatkovým příslušenstvím zvyšujícím a prodlužujícím ohřevný efekt. Dodatkové příslušenství umožňuje použití v následujících modifikacích: koš s roštem, koš s roštem a víkem, koš se spodní šamotovou vložkou a roštem nebo koš v kompletní verzi - koš, šamotová vložka, rošt, víko.

Víko je navíc možno vybrat ze dvou variant, buď celoplechové nebo akumulační kombinované (plech+šamot). Koše jsou standartně vyráběny bez povrchové úpravy, na přání zákazníka je možno povrchovou úpravu přiobjednat (základová barva s pigmentem nebo žáruvzdorná barva).

Investice do pořízení ohřevných košů je investicí dlouhodobou, při posuzování rentability opatření je nutno brát v úvahu fakt, že jejich použití je opakovatelné a funkčnost dlouhodobá (minimálně 10 let). Výhodou oproti jiným opatřením je také možnost operativně ovlivňovat intenzitu a délku trvání opatření, dle aktuální potřeby. 

ohřev. koš s roštemohřev. koš, šamot, roštohřev. koš s víkemohřev. koš v saduohřev. koš s květyšamot. dno shorašamot. dno + roštplechové víkovíko na košivíko s šamotemštosování košůkoš před zapálenímzapalování košehořící koš v sadukoš po zapáleníhořící koš ve tměhořící dřevěné uhlíohřev. koš ve tměohřev. koše v saduohřev. koše v saduohřev. koše ve tmě