Palivo do ohřevných košů

Nejefektivnějším palivem do ohřevných košů je dřevěné uhlí, použít lze i brikety z dřevěného uhlí nebo kombinovat dřevěné uhlí s koksem.

Výhřevnost a délka hoření se u dřevěného uhlí odvíjí od tvrdosti použitého dřeva, nejlepších hodnot dosahuje uhlí z tvrdých dřevin, z evropských druhů se jedná zejména o buk, habr, dub. Ještě lepších vlastností dosahuje dřevěné uhlí z tvrdých afrických dřevin (Mahonie, Akacie, Iroko,..).

Africké dřevěné uhlí dosahuje při hoření vyšší teploty, delší je i čas hoření. Po plném naplnění koše hoří africké dřevěné uhlí v ohřevném koši Optimal 2 minimálně 4,5 hod, běžně i přes 5 hod.

Použitím afrického dřevěného uhlí se snižuje spotřeba paliva a výrazně se také prodlužuje časový úsek, kdy je třeba doplnit palivo (při mrazech trvajících déle jak 5 hod. (nižší potřeba pracovníků na plošnou jednotku).

 

Nabízíme africké dřevěné uhlí (země původu Nigérie) balené v 20 kg jutových pytlích s mikrotenovou vložkou, která brání navlhnutí uhlí, pytle jsou ukládány na palety.

 

uhlí 1

 

Cena za 1 kg ...13,90 Kč bez DPH

Min. prodávané množství 200 kg.